Connect@ADP

Partner w rozwoju Twoich kadr

Zmiana pokoleniowa w środowisku pracy: 5 sposobów na wyprzedzenie trendu

Autor: ADP on 30 maja 2016 in Zarządzanie kapitałem ludzkim, Zgodność z przepisami

Na współczesnym rynku pracy zachodzi zmiana pokoleniowa, która wywiera olbrzymi wpływ na funkcjonowanie organizacji i podejście do zatrudniania pracowników. Jak dowodzą badania instytutu Pew Research Centre (1), pokolenie Millenialsów, tj. osób urodzonych w latach 1981-1997 stanowi obecnie w Stanach Zjednoczonych najliczniejsze grono wśród populacji czynnej zawodowo. Przedstawiciele tej grupy wiekowej prezentują inne postawy i oczekiwania wobec pracy. W związku z tym, mądrze zarządzane firmy powinny szybko zaadaptować się do wielu wyzwań związanych z utrzymaniem i rozwojem zawodowym coraz to młodszego personelu.

Jedno jest pewne – zmiana pokoleniowa w środowisku pracy jest nieunikniona.

Poniżej przedstawiamy pięć sposobów na złagodzenie przebiegu transformacji:

1. Wykorzystaj technologie cyfrowe

W porównaniu do poprzednich pokoleń, Millenialsi zdecydowanie lepiej radzą sobie z nowinkami technologicznymi, upatrując w nich często remedium na wiele wyzwań w środowisku zawodowym. Technologia spełnia również zasadniczą funkcję w ich życiu prywatnym. Większość z nich chętnie korzysta z mediów społecznościowych oraz odczuwa psychiczną i fizyczną więź ze swoimi smartfonami i innymi urządzeniami elektronicznymi. Przedstawiciele tego pokolenia oczekują, że w miejscu pracy spotkają się z podobnym entuzjastycznym nastawieniem do najnowocześniejszych rozwiązań

Jak dowodzi najnowszy raport instytutu badawczego ADP Research Institute® zatytułowany Evolution of Work (2), nowe technologie „uelastyczniły” otoczenie zawodowe, oferując pracownikom „większe poczucie swobody” przy jednoczesnym wzroście efektywności i zapewnieniu komunikacji „wolnej od tradycyjnych ograniczeń, związanych z czasem i lokalizacją”.

Każdy program wdrażany przez dział HR lub pozostałe struktury organizacji powinien posiadać elementy najnowszej technologii, które spełnią oczekiwania Millenialsów. Uruchamiasz nowy program szkoleniowy? Zadbaj o przygotowanie jego cyfrowej wersji, która zapewni przedstawicielom pokolenia Y dostęp do treści szkolenia z dowolnego miejsca i o dowolnie wybranej porze.

2. Postaw na spersonalizowane usługi, takie jak eLearning i eBenefits

Millenialsi przyzwyczajeni są do pozyskiwania informacji za pomocą urządzeń mobilnych, ponieważ dorastając uczyli się niemal wszystkiego za pośrednictwem technologii. Dokładnie tego samego oczekują w zakresie dostępu do usług, świadczeń i szkoleń (3). Dlatego zadbaj, żeby czuli, że rozumiesz ich potrzeby i zapewnij im szereg możliwości dostępu do informacji korporacyjnych.

3. Buduj środowisko pracy oparte na współpracy i kreatywności

Millenialsi chcieliby, żeby ich innowacyjność była wspierana i doceniana przez pracodawcę. Chętnie angażują się we współpracę poprzez wideokonferencje oraz narzędzia dostępne w mediach społecznościowych, np. w serwisie Yammer (4). Stąd Twoja przestrzeń biurowa powinna sprzyjać kreatywności i wymianie pomysłów.

4. Przedstaw Misję i Wartości firmy w formie jasnego i mocnego przekazu

Millenialsi chętnie wspierają lokalne społeczności i podzielają entuzjazm dla zmiany na lepsze otaczającego ich świata. „Dzisiejsze pokolenie pracowników przywiązuje coraz większą wagę do sensu wykonywanej pracy i priorytetem staje się dla nich nie tyle wynagrodzenie, co satysfakcja ze zrobienia czegoś ważnego,” czytamy w raporcie ADP Research Institute, pt. Evolution of Work (5). Jak pokazują wyniki badania firmy Cone Communications  (6), poświęconego podejściu Millenialsów do idei społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), 62% respondentów gotowych jest „zarabiać mniej, by pracować w społecznie odpowiedzialnej firmie.” Millenialsi chcą pracować dla organizacji, których misją jest zmienianie świata. Sukcesu przedsiębiorstwa nie postrzegają wyłącznie przez pryzmat wyników finansowych. Chcą upatrywać w nim odpowiedzi na społeczno-ekonomiczne problemy lokalnych i globalnych społeczności.

Firma, której zależy na pozyskaniu i utrzymaniu pracowników z pokolenia Y, musi wziąć pod uwagę ich prospołeczne aspiracje. Jej zadaniem jest zaprezentowanie, w jaki sposób praca dla tej właśnie organizacji przybliży ich do realizacji zamierzonych celów. Nawiązywanie kontaktu z Millenialsami za pomocą mediów społecznościowych i zamieszczanie na stronie korporacyjnej informacji na temat wartości firmy oraz podejmowanych przez nią inicjatyw wspierających m.in. ideę zrównoważonego rozwoju to bardzo ważny element strategii pozyskiwania i utrzymywania nowego pokolenia talentów. Na przykład, jak podaje magazyn Fortune (7), spółka Quicken Loans z siedzibą w Detroit przyciąga kandydatów z pokolenia Y dbaniem o lokalną społeczność i kulturą otwartych drzwi-prezes firmy udostępnia swój numer telefonu komórkowego każdemu nowemu pracownikowi.

5. Zapewnij spójną informację zwrotną

Millenialsi chętnie poddają się coachingowi i mentoringowi. Zależy im na intensywnej komunikacji ze swoimi przełożonymi/menedżerami oraz otrzymaniu wyrazów uznania dla swojej pracy. Oczekując, że młodsi pracownicy na wzór poprzednich pokoleń będą w milczeniu wykonywać polecenia służbowe, ryzykujesz alienację i w konsekwencji utratę specjalistów.

Twoje przedsiębiorstwo przeobraża się w związku ze zmianą pokoleniową. Dlatego też, zadaniem kierownictwa HR będzie wypracowanie wdrożeń, które pozwolą dostosować Twoją organizację do oczekiwań nowego pokolenia.

BIBLIOGRAFIA:

  1. http://www.pewresearch.org/fact-tank/2015/05/11/millennials-surpass-gen-xers-as-the-largest-generation-in-u-s-labor-force/

  2. http://www.adp.com/tools-and-resources/adp-research-institute/research-and-trends/research-item-detail.aspx?id=DF55E8A7-906A-4E81-A941-E886886BC9B2

  3. http://www.adp.com/tools-and-resources/adp-research-institute/research-and-trends/research-item-detail.aspx?id=DF55E8A7-906A-4E81-A941-E886886BC9B2

  4. https://www.yammer.com/

  5. http://www.adp.com/tools-and-resources/adp-research-institute/research-and-trends/research-item-detail.aspx?id=DF55E8A7-906A-4E81-A941-E886886BC9B2

  6. http://www.conecomm.com/stuff/contentmgr/files/0/6579872bc969cf4ba2168e04b368424e/files/2015_cone_communications_millennial_csr_study___press_relea

  7. http://fortune.com/2014/05/15/10-great-workplaces-for-millennials/

Oryginalny post znajduje się na blogu pod adresem: http://www.adp.com/spark/articles/the-generational-workplace-shift-5-ways-to-stay-ahead-of-the-curve-8-260

By Chuck Leddy

 

(Odwiedzono 531 razy, 1 wizyt dzisiaj)

TAGS: milenialsi przejście Zmiana pokoleniowa w środowisku pracy

Tytuł komentarza – Zamieść odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

disciples скачать торрент на pc says

Good day! I could have sworn I've been to this web site before but after browsing through a few of the articles I realized
it's new to me. Nonetheless, I'm definitely delighted I discovered it and
I'll be book-marking it and checking back often!

AmyDep says
Jerryguape says

Знаете ли вы?
Бывший министр финансов удостоился высшей государственной награды за распространение знаний о психических расстройствах.
Карьера не помешала фарерскому футболисту играть в гандбол, записать три музыкальных альбома, издать пять книг и сняться в восьми фильмах.
100-летний ветеран внёс уникальный вклад в борьбу со смертельной угрозой.
Иногда для поддержки экономики деньги «разбрасывают с вертолёта».
Китайскую пустыню засадили лесами и открыли там фешенебельный курорт.

arbeca.net

Jerryguape says

Знаете ли вы?
По выбору Утёсова дорога на Берлин шла то через Минск, то через Киев.
Первая председательница Верховного суда Татарии молчала по поводу своей службы в НКВД.
Свадьба английского рыцаря стала причиной войны между двумя могущественными родами.
Канадский солдат в одиночку освободил от немцев нидерландский город.
После 50 черепно-мозговых травм регбист завершил карьеру, опасаясь получить синдром деменции.

arbeca

Jerryguape says

Знаете ли вы?
В роскошном болонском фонтане горожане стирали бельё и справляли нужду.
Возможно, что американцы уже в 1872 году вмешались в канадские выборы.
Бывший министр финансов удостоился высшей государственной награды за распространение знаний о психических расстройствах.
Бывший наркокурьер, став премьер-министром Юкона, принимал законы против наркомании и наркоторговли.
Залётная птаха занесена в перечень птиц России спустя более полувека после открытия вида.

http://arbeca.net/

Jerryguape says

Знаете ли вы?
Не удержавшись от писательства, Амалия Кахана-Кармон создала одну из важнейших книг в истории Израиля.
Команды тренера года АБА и НБА ни разу не стали в них финалистками.
Водитель ледового комбайна стал звездой единственного матча НХЛ, в котором принял участие.
Плата за проезд в последний путь у древних была скорее символической.
Кустурица пропустил получение «Золотой ветви» в Каннах, так как любит друзей больше, чем церемонии награждения.

http://www.arbeca.net/

Jerryguape says

Знаете ли вы?
Каждая шестая яркая галактика во Вселенной очень сильно испускает газы.
Будущего чемпиона Европы по боксу в детстве одновременно дразнили «хохлом» и «москалём».
Хотя ареал белизского геккона состоит из нескольких крохотных островов, IUCN не считает его раздробленным.
Согласно мифу, Марута Сар пыталась примирить Арарат и Арагац, но не смогла.
Англичане купили заказанную португальцами рукопись голландца и бельгийца с изображениями монархов десяти королевств.

arbeca.net

Jerryguape says

Знаете ли вы?
«Голова крестьянина» хранилась в доме у немецкой актрисы.
В Чехословакии и СССР был свой «поцелуй победы».
Крейсер «Берик» на рейде в Девонпорте
Английский крейсер ценой четырёх попаданий защитил конвой от немецкого рейдера.
Видеоигру с простейшей графикой называли и шедевром, и троллингом.

http://www.arbeca.net/

Jerryguape says

Знаете ли вы?
Бывший министр финансов удостоился высшей государственной награды за распространение знаний о психических расстройствах.
Фиктивно отменить рабство в Камбодже её короля заставили французские колонизаторы.
Владелец вернул похищенную картину Пикассо почтой, не найдя покупателей.
Жену Генриха VIII на суде защищал посол Священной Римской империи.
Старейшую в России организацию реставраторов велено было выселить и уплотнить.

arbeca

Jerryguape says

Знаете ли вы?
Английский крейсер ценой четырёх попаданий защитил конвой от немецкого рейдера.
Консервативные художественные критики обрушились на портрет девушки, называя её гермафродитом, дочерью Каина и проституткой.
Не удержавшись от писательства, Амалия Кахана-Кармон создала одну из важнейших книг в истории Израиля.
Залётная птаха занесена в перечень птиц России спустя более полувека после открытия вида.
В роскошном болонском фонтане горожане стирали бельё и справляли нужду.

http://arbeca.net/

Jerryguape says

Знаете ли вы?
Первая председательница Верховного суда Татарии молчала по поводу своей службы в НКВД.
Рассказ Стивенсона о волшебной бутылке был опубликован почти одновременно на английском и самоанском языках.
По выбору Утёсова дорога на Берлин шла то через Минск, то через Киев.
Роден назвал свои «Врата ада» напрямую, а его соотечественник только намекнул.
Карьера не помешала фарерскому футболисту играть в гандбол, записать три музыкальных альбома, издать пять книг и сняться в восьми фильмах.

arbeca

Jerryguape says

Знаете ли вы?
Фиктивно отменить рабство в Камбодже её короля заставили французские колонизаторы.
Планета — глазное яблоко может быть пригодна для жизни в одних районах и непригодна в других.
Канадский солдат в одиночку освободил от немцев нидерландский город.
Роден назвал свои «Врата ада» напрямую, а его соотечественник только намекнул.
На идеологию национал-социализма оказали влияние русские эмигранты.

http://arbeca.net/

Jerryguape says

Знаете ли вы?
Каждая шестая яркая галактика во Вселенной очень сильно испускает газы.
Индонезийской закуской начиняют пирожки, посыпают рис и кладут в лапшу и супы.
Убийца с руками-клешнями избежал тюрьмы, но позже сам был убит.
Во время немецкой оккупации Украины радио на украинском языке вещало из Саратова и Москвы.
Двое капитанов первого кругосветного плавания были казнены, следующего высадили на необитаемый остров.

arbeca

Jerryguape says

Знаете ли вы?
Первый в мире короткоствольный револьвер (англ.)русск. с откидным барабаном стал символом кинонуара.
Русские мечтали о шапке-невидимке, а древние греки — о кольце невидимости.
Министр социального обеспечения Израиля однажды назвала почти всех выходцев из СССР своими клиентами.
Свадьба английского рыцаря стала причиной войны между двумя могущественными родами.
Новый вид пауков-скакунов был назван по имени писателя в честь юбилея его самой известной книги о гусенице.

arbeca

Jerryguape says

Знаете ли вы?
Видеоигру с простейшей графикой называли и шедевром, и троллингом.
Бывший наркокурьер, став премьер-министром Юкона, принимал законы против наркомании и наркоторговли.
Крейсер «Берик» на рейде в Девонпорте
Жизненный путь абсолютного большинства звёзд известен заранее.
Сооснователь и глава Социал-демократической партии Великобритании стал бароном.

arbeca.net

TeoDep says
йога вконтакте says

Hi, I do think this is an excellent blog. I stumbledupon it ;)
I'm going to come back once again since i have book-marked it.
Money and freedom is the greatest way to
change, may you be rich and continue to help others.

LisaDep says
AmyDep says
KrutiwebDrele says

Многофункциональный блог независимых энтузиастов:
Полезные советы, лучшие хитрости быта, интересные самоделки и многое другое. Предлагаем вам облегчить свою жизнь, воспользовавшись полезными советами на все случаи жизни!

Как поприветствовать милых собачек и не быть укушенным

Kennethabito says

Качественный Ремдесивир можно купить здесь в аптеке

ремдесивир тоцилизумаб

AmyDep says
TeoDep says
LisaDep says
conceive says

Nice post. I was checking constantly this blog and I am
impressed! Extremely helpful information particularly the last part :) I care for such info
much. I was looking for this particular info for a very long time.
Thank you and best of luck.

ahead says

Hi there it's me, I am also visiting this site on a regular basis, this web site is really fastidious and the viewers are actually sharing good
thoughts.

KrutimDrele says

Размещение ваших ссылок на ваш сайт в Яндекс Коллекции.
Эти ссылки размещенные в Яндекс коллекциях влияют на рост позиций, рост трафика и вероятность повышения ИКС и никаких санкций от поисковиков.
Это будут внешние ссылки на ваш сайт с Яндекса, плюс возможно увеличение посетителей с Яндекс коллекций.

TeoDep says
AmyDep says
KiaDep says
LisaDep says
KiaDep says
KiaDep says
LisaDep says
AmyDep says
LisaDep says
Jerryguape says

Знаете ли вы?
Англичане купили заказанную португальцами рукопись голландца и бельгийца с изображениями монархов десяти королевств.
Владелец вернул похищенную картину Пикассо почтой, не найдя покупателей.
Бразильский дипломат принимал непосредственное участие в создании государства Восточный Тимор.
Молнию можно не только увидеть, но и съесть.
По выбору Утёсова дорога на Берлин шла то через Минск, то через Киев.

arbeca

TeoDep says
KiaDep says
AmyDep says
se renta contenedo de basura says

Hi to every , for the reason that I am really
keen of reading this blog's post to be updated daily.
It carries fastidious information.

KiaDep says
AmyDep says
LisaDep says
KiaDep says
BrianEndum says

do you need a prescription to buy viagra online viagra buy viagra in canada

Energy Casino 14 says

Temat ten zasługuje na odrębne potraktowanie.

Stop by my webpage ... Energy Casino 14

JaneDep says
JaneDep says
EvaDep says
AmyDep says
EvaDep says
JaneDep says
EvaDep says
JaneDep says
JaneDep says
EvaDep says
WimDep says
EvaDep says
JaneDep says
KimDep says
KimDep says
JaneDep says
KimDep says
JaneDep says
EvaDep says
LisaDep says
EvaDep says
KimDep says
test 31 31 says

test 31 31 test 31 31 test 31 31 test 31 31

AmyDep says
test 31 31 says

test 31 31 test 31 31 test 31 31 test 31 31

WimDep says
JaneDep says
KimDep says
EvaDep says
KimDep says
KimDep says
EvaDep says
TeoDep says
JaneDep says
JaneDep says
EvaDep says
JaneDep says
KimDep says
KimDep says
JaneDep says
LisaDep says
seo says

[ SEO - BACKLİNK - HACKLİNK - BLACK OR WHİTE HAT ]
- - - - - - - - - - - - - - - -

1- Senin için yorum backlink yapabilirim.

2- I can comment backlink for you.

3- Ich kann den Backlink für Sie kommentieren.

4- Я могу прокомментировать обратную ссылку для вас.

[ SEO - BACKLİNK - HACKLİNK - BLACK OR WHİTE HAT ]

- - - - - - - - - - - - - - - -

WhatsApp = +9 0422 606 06 30
Mail = Seo.Backlink.44@gmail.com

Google Search = Seo Bayi
seo

EvaDep says
AmyDep says
seo says

[ SEO - BACKLİNK - HACKLİNK - BLACK OR WHİTE HAT ]
- - - - - - - - - - - - - - - -

1- Senin için yorum backlink yapabilirim.

2- I can comment backlink for you.

3- Ich kann den Backlink für Sie kommentieren.

4- Я могу прокомментировать обратную ссылку для вас.

[ SEO - BACKLİNK - HACKLİNK - BLACK OR WHİTE HAT ]

- - - - - - - - - - - - - - - -

WhatsApp = +9 0422 606 06 30
Mail = Seo.Backlink.44@gmail.com

Google Search = Seo Bayi
seo