Connect@ADP

Partner w rozwoju Twoich kadr

The Evolution of Work: zmienny charakter globalnej kadry pracowniczej

Autor: ADP on 15 marca 2016 in Trendy, Zarządzanie kapitałem ludzkim

Obecnie, miejsce pracy ulega zmianom szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Aby odnieść sukces i nieustannie się rozwijać, pracodawcy powinni zdawać sobie sprawę z pięciu tendencji, które obowiązują w każdym regionie geograficznym i w każdej branży oraz nauczyć się nimi zarządzać. Pracownikom najbardziej zależy na większej swobodzie i wolności wyboru, możliwości uczenia się w czasie rzeczywistym, większej autonomii, poczuciu stabilności, a także na możliwości pracy nad ważnymi dla nich projektami. Te potrzeby są motorem transformacji miejsc pracy na całym świecie. Powyższe wnioski są częścią wyników globalnego badania Evolution of Work przeprowadzonego  w 2016 r. przez instytut badawczy ADP Research Institute®. Objęło ono 2 tys. pracowników z 13 krajów  i dotyczyło tendencji rządzących miejscem pracy.

Raport z badania zawiera następujące informacje:

Mimo że zmiany zachodzące w środowisku pracy są postrzegane pozytywnie, istnieją obawy, że automatyzacja i inteligentne maszyny mogą zastąpić ludzi w wykonywanych przez nich zadaniach. 92% uczestników badania jest przekonanych, że nowoczesne technologie pomagają zacieśnić współpracę i interakcje niezależnie od miejsca i czasu. Jednak 45% badanych obawia się, że automatyzacja, inteligentne maszyny i sztuczna inteligencja mogą zastąpić człowieka przy wykonywaniu powtarzalnych zadań.

inforgrafika - nowoczesne technologie

 

Poziom otwartości na zmiany w środowisku pracy jest różny w poszczególnych regionach świata. 81% respondentów z regionu Azji i Pacyfiku entuzjastycznie postrzega przyszłość
i wykazuje otwartość na zmiany, zwłaszcza związane z rozwojem technologii. Europejczycy natomiast, nieufnie podchodzą do transformacji w środowisku pracy – optymizm w tej kwestii wyraziło tylko 59% ankietowanych. Obawiają się, że nieustanne zmiany będą wymagały od nich zdobywania nowych umiejętności.

inforgrafika - rozwój technologii Azja i Pacyfik

Nowa definicja bezpieczeństwa zatrudnienia wymaga od pracowników dostosowania się do konieczności odgrywania różnych ról. Kiedyś, bezpieczeństwo zatrudnienia kojarzono ze stałym etatem. Dziś natomiast, ze względu na zmiany w środowisku pracy – a zwłaszcza rosnącą skalę automatyzacji – pracownicy definiują bezpieczeństwo jako sieć zawodową i możliwość skorzystania z jej kontaktów w celu znalezienia pracy, która będzie dawała perspektywę awansu i stanowiła kolejny etap rozwoju kariery. 60% respondentów uważa, że standardowy wiek emerytalny z czasem przestanie obowiązywać.

inforgrafika - wiek emenrytalny

 

Młodsi pracownicy spełnienie zawodowe kojarzą z poszukiwaniem głębszego znaczenia
w pracy, a nie tylko z wysokim wynagrodzeniem.
89% procent uczestników badania zdecyduje się rozwijać swoje zainteresowania i hobby, które mogą mieć wpływ na społeczeństwo, a 82% będzie samodzielnie planowało swój grafik.

inforgrafika  - spełnienie zawodowe

 

Działy HR muszą usprawnić globalną współpracę. Personel działów zarządzania zasobami ludzkimi zdał sobie sprawę, że aby znaleźć najlepszych pracowników, musi szukać ich na całym świecie. Niemniej, nadal w wielu przypadkach ciężko jest sprostać przygotowaniu i wdrożeniu takiego nowego pracownika i zagwarantować płynną współpracę zespołów, których członkowie znajdują się w różnych, często odległych, miejscach. 95% respondentów jest zdania, że będzie
w stanie wykonywać swoją pracę z dowolnego miejsca na ziemi.

inforgrafika - globalizacja

 

W celu zachowania przewagi konkurencyjnej, pracodawcy powinni tworzyć takie środowisko pracy, w którym zapewnią większą swobodę i pozwolą na ściślejszą współpracę, muszą też radzić sobie
z obawami pracowników dotyczącymi bezpieczeństwa zatrudnienia, oraz zagwarantować możliwość wykonywania pracy o dużym znaczeniu.

Odwiedźcie naszego bloga koniecznie również w przyszłym miesiącu. Wówczas, Dermot O’Brien, Dyrektor ds. HR w ADP podzieli się z Wami spostrzeżeniami, w jaki sposób trendy przyszłości wpłyną na działania specjalistów Zarządzania Kapitałem Ludzkim.

Aby dowiedzieć się więcej o naszym badaniu, sprawdźcie stronę http://www.adp.pl/evolution-of-work

(Odwiedzono 440 razy, 1 wizyt dzisiaj)

TAGS: ADP Research Institute Evolution of Work Zarządzanie Kadrami

Tytuł komentarza – Zamieść odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

eduwritersx.com says

essay helper online http://onlineplvc.com/# Oxassl cnqvui