Connect@ADP

Partner w rozwoju Twoich kadr

Przyszłość zarządzania zasobami ludzkimi to nowe technologie

Autor: ADP on 18 stycznia 2018 in Zarządzanie zasobami ludzkimi

Ostatnie badania przeprowadzone przez ADP i IDC pokazały, że działy HR nie są gotowe na czwartą rewolucję przemysłową. Według raportu aż 22% procesów Human Capital Management jest w dalszym ciągu obsługiwana ręcznie.

– “To bardzo niepokojące wyniki, zwłaszcza, że stale rozwijająca się cyfrowa rzeczywistość wymaga od działów HR doświadczenia w obsługiwaniu nowych technologii. Rozwiązania IT  mogą  wpłynąć  na   efektywność   procesów,  oferując  wyniki   poparte  danymi i zautomatyzowanie powtarzających się procesów. Firmy wszystkich rozmiarów powinny zaakceptować cyfrowe rozwiązania HCM, które dostarczają najwięcej wartościowych informacji. Zespoły HR i IT muszą pracować blisko, aby z sukcesem wprowadzić te zmiany” – mówi Iwona Kubeczek, Menedżer ds. rozwoju, ADP Polska.

Nowe technologie usprawniają  już  praktycznie  wszystkie  dziedziny  naszego  życia.  Także w firmach potrzebne są zintegrowane procesy, które będą obejmowały więcej niż jeden wycinek formowej rzeczywistości. Dostrzegają to specjaliści z branży, 68% z nich odpowiedziało, że w ich organizacjach szczególnie ważne byłoby zintegrowanie wszystkich systemów HR i systemu zarządzania talentami, również ze względu na komfort pracowników.

– “Dzisiaj pracownicy oczekują od procesów związanych z HR-em, bezproblemowego działania,  które   zmniejszy   nakład   pracy  po  ich  stronie.  Chcieliby,   aby   korzystanie z narzędzi w pracy było równie proste, jak korzystanie z podobnych narzędzi w domu. Wprowadzając nowe technologie, takie jak platformy komunikacji do codziennego życia pracowników     spełniamy     ich     oczekiwania” – dodaje   Iwona   Kubeczek,   Menedżer ds. rozwoju, ADP Polska.

Jak   wygląda   sytuacja   w   Polsce?  Na   naszym   rynku   wśród   dostawców   rozwiązań do zarządzania kapitałem ludzkim dominują podmioty lokalne. Jednak między 37 a 49% polskich przedsiębiorstw planuje w najbliższym czasie zainwestować w aktualizację lub zakup całkowicie nowych rozwiązań HCM. Polscy pracodawcy zadeklarowali też największe  zainteresowanie  kompleksową  integracją   systemów   zarządzania   kadrami w firmie, jak również rozwiązaniami do przeprowadzenia analiz dotyczących kadr oraz panelami kontrolnymi.

ADP Polska

(Odwiedzono 613 razy, 1 wizyt dzisiaj)

TAGS: Raport ADP zarządzanie zasobami ludzkimi

Tytuł komentarza – Zamieść odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Trax says

Thanks so much for the post.Much thanks again. Really Cool.

Grmzus says

This is because some individuals suffer with fewer (Tau) in the. sildenafil online prescription Dtiooo sjoatp