Connect@ADP

Partner w rozwoju Twoich kadr

Pracodawca i pracownik: noworoczne postanowienia

Autor: ADP on 28 grudnia 2017 in Raport Evolution of Work 2.0

Raport Evolution of Work 2.0. pokazuje, że aż 2/3 pracowników ma w planach zmianę pracy w nadchodzącym roku. Chęć rozwoju, zmiana atmosfery czy warunków zatrudnienia to główne czynniki, które wpływają na ich decyzję. Dla pracodawców nie są to dobre wiadomości, zwłaszcza, że na rynku pracy brakuje kandydatów. Jak znaleźć wspólne rozwiązanie dla tej sytuacji?

Każda   osoba   aktywna zawodowo wyznacza   sobie   cele,   które   chciałaby osiągnąć w karierze. Szczególnie motywuje nas koniec roku i potrzeba nowych wyzwań na kolejne 12 miesięcy. Jeśli firma, w której obecnie pracujemy nie daje nam szans rozwoju i nie spełnia naszych oczekiwań prawdopodobnie   zaczniemy   rozglądać   się   za   nową  pracą – pokazuje to raport Evolution of Work 2.0. Brak zadowolenia z obecnej sytuacji zawodowej często jest efektem niezrozumienia problemów ze strony szefostwa. Pracownicy narzekają na brak indywidualnego traktowania i docenienia wyraźnych starań, często mają też odmiennie poglądy na temat sposobu zarządzania. Pracodawcy, którzy są z kolei skupieni na szerszym kontekście prowadzenia biznesu nie dostrzegają problemów swojej kadry i przez to muszą się liczyć z możliwą utratą pracowników.

Nowy rok to dobra okazja na wspólne rozmowy i ustalenie postanowień, które mogą polepszyć relacje w pracy zarówno dla szefa jak i pracownika. Sytuacja obydwu stron może być lepsza, najważniejsze to znaleźć wspólny mianownik i zrozumieć siebie nawzajem. Pracownicy powinni bardziej wnikliwie obserwować plany firmy na kolejne lata, jasno komunikować, kiedy   pojawia   się  problem  i   wyraźnie   pokazywać  zaangażowanie w życie i rozwój firmy. Pracodawcy z kolei powinni przykładać większą wagę do codziennych potrzeb pracowników, postawić na rozwój komunikacji wewnętrznej i darzyć pracowników większym zaufaniem.

ADP Polska

(Odwiedzono 199 razy, 1 wizyt dzisiaj)

TAGS: Motywacja Rynek pracy Zatrudnienie

Tytuł komentarza – Zamieść odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.